Giresun Otomatik Garaj Kapısı

Daha fazla bilgi için bugün Garantili Kapı Hizmeti için bizimle iletişime geçin.

Kepenk. Alucra‎ otomatik garaj kapısı,Bulancak‎ otomatik garaj kapısı,Çamoluk‎ otomatik garaj kapısı,Çanakçı‎ otomatik garaj kapısı,Dereli‎ otomatik garaj kapısı,Doğankent otomatik garaj kapısı.

Espiye‎ otomatik garaj kapısı,Eynesil‎ otomatik garaj kapısı,Giresun merkez‎ otomatik garaj kapısı,Görele‎ otomatik garaj kapısı,Güce‎ otomatik garaj kapısı,Keşap‎ otomatik garaj kapısı,Piraziz‎ otomatik garaj kapısı,Şebinkarahisar‎ otomatik garaj kapısı,Tirebolu‎ otomatik garaj kapısı,Yağlıdere‎ otomatik garaj kapısı.

Trabzon Çelik Kepenkçi. Akçaabat Çelik Kepenkçi. Araklı Çelik Kepenkçi. Arsin Çelik Kepenkçi. Beşikdüzü Çelik Kepenkçi. Çarşıbaşı Çelik Kepenkçi.

Otomatik garaj kapıları garajınıza girmeyi kolaylaştırır. Elbette sisteminiz çalıştığı sürece muhtemelen bunun hakkında pek düşünmüyorsunuz. Garaj kapısı sisteminize daha iyi bakmak istiyorsanız sisteminizin nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Açıcı ve Tuş Takımı

Otomatik garaj kapısı açıcı, bir düğmeye basmak dışında herhangi bir çaba harcamadan kapıyı açıp kapatmanıza olanak tanır; bu, kapıyı aracınızın konforunda açabileceğiniz anlamına gelir. Bu açıcılar radyo frekanslarını kullanarak çalışır. Frekanslar eşleştiğinde kapı açılır veya kapanır.

Bu açıcıların bir dezavantajı bazı markaların aynı frekansı kullanabilmesidir. Dolayısıyla komşunuz sizinle aynı sisteme sahipse uzaktan kumandayla garaj kapınızı açabilir. Neyse ki, garajın içindeki gerçek garaj kapısı açıcının frekansını ayarlayabilirsiniz. Komşunuz frekansı bilmediği sürece uzaktan kumandasını sizinkine uyacak şekilde değiştiremez.

Alucra‎ otomatik kepenk garaj kapısı,Bulancak‎ otomatik kepenk garaj kapısı,Çamoluk‎ otomatik kepenk garaj kapısı,Çanakçı‎ otomatik kepenk garaj kapısı,Dereli‎ otomatik kepenk garaj kapısı,Doğankent otomatik kepenk garaj kapısı.

Espiye‎ otomatik kepenk garaj kapısı,Eynesil‎ otomatik kepenk garaj kapısı,Giresun merkez‎ otomatik kepenk garaj kapısı,Görele‎ otomatik garaj kapısı,Güce‎ otomatik garaj kapısı,Keşap‎ otomatik garaj kapısı.

Piraziz‎ otomatik kepenk garaj kapısı,Şebinkarahisar‎ otomatik kepenk garaj kapısı,Tirebolu‎ otomatik kepenk garaj kapısı,Yağlıdere‎ otomatik kepenk garaj kapısı.

ÇAMOLUK OTOMATİK GARAJ KAPISI

Çoğu durumda ev sahiplerinin kapıyı açmak için kullanılabilecek bir tuş takımı da vardır. Bu tuş takımı evin dışında bulunur, bu nedenle benzersiz bir kod seçtiğinizden emin olmanız gerekir: adresiniz, doğum tarihiniz vb. yerine rastgele sayılar.

Yay ve Ray Sistemi

Garaj kapıları ağırdır, bu nedenle otomatik bir sistemin bile yay şeklinde yardıma ihtiyacı vardır. Yaylar, sistemi çok fazla zorlamadan kapıyı açar, bu da tüm ray sisteminin çökmesine ve büyük hasara veya yaralanmaya neden olabilir.

Garaj kapılarının kullandığı iki tür yay, uzatma ve burulma yaylarıdır. Uzatma yayları, adından da anlaşılacağı gibi, kapının açılıp kapanmasına yardımcı olmak için uzar, burulma yayları ise kapının düzgün bir şekilde kaldırılmasına ve kapatılmasına yardımcı olmak için bükülür.

 Garaj kapısı yayları, desteklemeleri gereken ağırlık nedeniyle çok fazla baskı altındadır, bu nedenle bunları kendiniz değiştirmeye çalışmak tehlikelidir.

Ancak yayların yanı sıra kapınızın da rehberliğe ihtiyacı var. Ray sistemi, kapının açılıp kapanırken izlenecek bir yola sahip olmasını sağlar. Ancak bu rayın kirlenmesi veya hasar görmesi, kapının ne kadar iyi ve eşit şekilde açılacağını etkileyebilir. Ağır vakalarda kapı artık hiç açılıp kapanamayabilir.

DOĞANKENT OTOMATİK GARAJ KAPISI

Fotoğraf Göz Sensörü

Kapının ağırlığından dolayı, foto göz sensörü olmadan otomatik bir garaj kapısının kapatılması büyük bir tehlike oluşturabilir. Fotoğraf gözü sensörü, garaj kapısının önünde hiçbir şeyin bulunmamasını sağlar. Bunu kapının bir tarafından diğer tarafına bir ışın göndererek yapar. Işın kesilirse kapı kapanamaz.

ESPİYE OTOMATİK GARAJ KAPISI

Bu nedenle, kapının altında küçük bir çocuk durup kapıyı kapatmaya çalıştığında kapı duracak ve büyük yaralanma ve hatta ölüm önlenecektir. Fotosel sensörü hasar görebilir veya kirlenebilir, bu da ışının garaj kapısının diğer tarafına ulaşmasını engelleyebilir. Böyle bir durumda kapı, bir şeyin yolda olduğunu ve yakın olmadığını algılayabilir.

Neyse ki, foto göz sensörü arızalanırsa, bu, birisi veya bir şey yolda olduğunda kapının kapanacağı anlamına gelmez. Güvenlik nedeniyle, kapı büyük olasılıkla kapanmayı reddedecek veya kapı tekrar açılmaya devam edecektir. Elbette bu, garaj kapınızın güvenlik özelliklerini büyük ölçüde azaltır, özellikle de kapının geri sıçradığını fark etmezseniz.

GÖRELE OTOMATİK GARAJ KAPISI

Otomatik garaj kapıları, foto göz sensörü gibi uygun güvenlik özellikleri olmadan bir felaket olabilir. Ev sahibiyseniz, otomatik garaj kapınızın nasıl çalıştığını tam olarak anlamanız gerekir, böylece daha iyi bakım yapabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın